XIII EDYCJA KONKURSU "CHEMICZNA GŁOWA"

14 marca w Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach odbyła się XIII edycja konkursu "Chemiczna Głowa". Uczniowie sprawdzali tam swoją chemiczną wiedzę rozwiązując zadania i pracując w laboratorium. Zapoznali się z organizacją pracy w pracowni chemicznej, zasadami BHP, które tam obowiązują a następnie przystąpili do badań, których celem była identyfikacja substancji chemicznych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7d: Maja Ozdoba, Amelia Piechaczek i Piotr Morawski. Suma punktów, którą zdobyli przy rozwiązywaniu testu i z pracy laboratoryjnej dała im drugą lokatę, wśród wszystkich 17 drużyn biorących udział w konkursie. Poza tym Piotr Morawski zdobył 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Gratulujemy wszystkim sukcesu i życzymy kolejnych wysokich osiągnięć.