POZNAJEMY MAROKO - SPOTKANIE UCZNIÓW Z PODRÓŻNIKIEM

We wtorek 13 lutego odbyło się spotkanie uczniów klas 5-7 z podróżnikiem z grupy Trzask, panem Rafałem Schmidtem. Niecodzienny gość opowiedział nam o jednej ze swoich niesamowitych wypraw do egzotycznego Maroka. W trakcie bogatej prezentacji multimedialnej podróżnik wspomniał o marokańskich zwyczajach, zabytkach i swoich wrażeniach przywiezionych z wyprawy. W ciągu 90 minut opowiedział nam wiele ciekawostek geograficznych, przyrodniczych i kulturowych. Wspomniał także o tradycyjnych potrawach marokańskich, pokazał przywiezione pamiątki oraz udzielił cennych porad na temat skutecznego targowania się na bazarach. Na koniec zaprezentował sztukę wiązania turbanu.

To była wspaniała lekcja geografii, historii, przyrody...