ZAJĘCIA W PRACOWNI KRAWIECKIEJ RUSZYŁY PEŁNĄ PARĄ…

Od października w naszej szkole ruszyły zajęcia krawieckie, które są okazją do zdobywania przez dzieci nowych umiejętności przydatnych w życiu codziennym.

Najmłodsi uczniowie klas I – III rozpoczęli przygodę w pracowni krawieckiej. Warsztaty szycia dla dzieci, to świetna okazja do nauki poprzez zabawę i rozwoju naszych pociech! Nasi milusińscy poznają nowe techniki rękodzielnicze.

Zajęcia mają na celu rozwijać w dzieciach kreatywność i poczucie estetyki.

• Klasy pierwsze rozpoczęły naukę tkania na krosnach.
  • Klasy drugie rozpoczęły przygodę z szyciem ręcznym od najłatwiejszego ściegu, czyli od fastrygi.
  • Klasy trzecie mają okazję samodzielnie szyć na prawdziwych maszynach, nabywać umiejętności szpilkowania, a przede wszystkim swobodnego projektowania i tworzenia.

Rozwijanie pasji związanej z szyciem, samodzielnym tworzeniem wyrobów, to także nauka cierpliwości i ogromnej radości z wykonywanej pracy. Zajęcia mają zachęcić młodych ludzi do innego, aktywnego spędzania czasu wolnego.

29.10.2023