PSP19 DLA POWODZIAN

ZBIÓRKA DARÓW I KIERMASZ NA RZECZ POWODZIAN

18 września przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję pomocową na rzecz osób poszkodowanych przez powódź.

W ramach akcji zorganizowaliśmy zbiórkę najpotrzebniejszych produktów i kiermasz charytatywny.

Dzięki solidarności i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało się zebrać bardzo dużo przydatnych artykułów tj. żywność długoterminowa, woda butelkowana, środki higieniczne, środki czystości.

Dużym powodzeniem cieszył się kiermasz charytatywny. Uczniowie klasy 6a oraz 7a przygotowali kilka kolorowych stoisk, a na nich prawdziwe bogactwo kompozycji smakowych - oferta łącząca słodkie i słone przekąski. Kwota uzbierana ze sprzedaży przysmaków zasili zbiórkę.

Inicjatorem akcji byli uczniowie klasy 6a, ale do pomocy chętnie i aktywnie włączyli się uczniowie klasy 7a oraz cała społeczność szkolna.

Akcja przeprowadzona przy współpracy z Samorządem Uczniowskim oraz Szkolnym Kołem Caritas.

Bardzo dziękujemy rodzicom za okazane serce, hojność, solidarność i ogromne zaangażowanie w akcję!

Aneta Knapik-Król
Dorota Rogulska
Anna Wysoczan

Tekst i zdjęcia