MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W NASZEJ ŚWIETLICY

„Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie”. ("The Dot").

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest 15 września każdego roku. Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarzai ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Stała się ona tak popularna, żezostała inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki,obchodzonego już w 196 krajach. Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej „pani od plastyki” poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przedewszystkim dobrej zabawy! W naszej świetlicy szkolnej, świętowaliśmy ten dzień wpiątek 13 września. Dzieci obejrzały krótki filmik o małej Vashti, następnie wspólnie zastanawiały się nad tym, czy kropka jest potrzebna w życiu? Co by było, gdyby kropki nie było? Wspólnie doszliśmy do wniosku, że kropki są bardzo potrzebne i bardzo ważne. Po części edukacyjnej, przyszła pora na zabawę i kreatywne działania. Dzieci świetnie się bawiły wykonując „Kropkowe” zadania ruchowe oraztworząc śliczne prace plastyczne.

Natalia Sołop-Golc, Joanna Białobrzeska

Uczniowie prezentują prace plastyczne.

Dzieci oglądają film edukacyjny.

15.09.2024