DZIEŃ MARZYCIELA

Dzień Marzyciela w naszej świetlicy

„Śmiech nie przemija. Wyobraźnia nie ma wieku. A MARZENIA są wieczne”.Walt Disney

Dzień 9 września to w kalendarzu świąt nietypowych Dzień Marzyciela. Dzień ten jest okazją do spełnienia marzeń głęboko ukrytych w małych serduszkach. Chyba każdy z nas kiedyś marzył lub ma niespełnione pragnienia. To właśnie marzenia potrafią nadać sens życiu i sprawiają, że możemy pokonać wszystkie bariery. Ten dzień obchodziliśmy w naszej świetlicy 06.09.24r.. Wszystko zaczęło się od wysłuchania wiersza „Marzenia” Hanny Niewiadomskiej. Wspólnie zastanawialiśmy się co to są marzenia, czy każdy ma marzenia, dlaczego warto marzyć, czy dzieci na całym świecie marzą o tym samym. Uczniowie chętnie mówili o swoich marzeniach, pragnieniach. Aby marzyć należy uruchomić naszą wyobraźnię. Dzieci obejrzały także króciutkie filmiki „Dyzio Marzyciel”- wiersz Juliana Tuwim oraz „O czym marzymy”.” Na zakończenie zajęć uczniowie mieli do wykonania „Kwadrat Marzen”, który był podzielony na cztery części. Na polecenie nauczyciela w każdej części rysowali: coś materialnego i niematerialnego o czym marzą dla siebie, coś o czym marzą dla innych i dla świata. Dzieci nie tylko marzą o nowych zabawkach, grach ale także pragną, aby ich rodzice byli zdrowi, żeby nie było już pandemii, ani wojny, świat był czysty, a ludziom nie brakowało jedzenia. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę Pauliny Przybysz „Nie bój się chcieć”, życząc słowami tekstu: „Każda z trudnych chwil tylko doda sił! Marzenia są w nas, nie trzeba nic tylko chcieć! Kto się nie boi ten już górą jest!

Joanna Białobrzeska , Natalia Sołop- Golc

11.09.2024