W NASZEJ SZKOLE POWSTAŁA EKOPRACOWNIA

W marcu złożyliśmy wniosek w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na projekt pracowni przyrodniczej. Wniosek uzyskał pozytywną akceptację i wsparcie naszego Urzędu Miasta.

5 czerwca pani dyrektor Bożena Łotecka wraz z panem wiceprezydentem Wojciechem Jagiełło odebrali w Opolu eko-czek na 50 000 zł z przeznaczeniem na urządzenie Ekopracowni.
Projekt ma na celu wykonania pracowni edukacyjnej o tematyce przyrodniczej. Chcemy, by pracownia była miejscem sprzyjającym rozbudzaniu ciekawości i pasji przyrodniczej wśród uczniów oraz pozytywnego nastawienia do nauki.
Nauka w takim miejscu przyczyni się do wzrostu zainteresowania ekologią i zainspiruje dzieci do podejmowania działań na rzecz środowiska przyrodniczego. Nauka w Ekopracowni umożliwi uczniom m.in. zdobycie umiejętności perspektywicznego myślenia, dzięki prowadzeniu obserwacji i doświadczeń.

Z przyznanych środków 50 000 zł zakupiono m.in.:

• Monitor

• LabDisc

• Zestaw edukacyjny energia

• Plansze edukacyjne

• Miernik uniwersalny podstawowy

• Szkielet człowieka – model

• Bezprzewodowa stacja pogody z oprzyrządowaniem

• Zegar z baterią owocową

• Magnetyczny obieg wody w przyrodzie na tablicę

• Model układu słonecznego z planetarium

• Gra edukacyjna, edukacyjna mata podłogowa, gra ekoquiz

• Miernik glebowy

• Model pompy wodnej tłokowej – Abisynki

• Pojazd odrzutowy

• Kwasomierz glebowy

• Paski wskaźnikowe

• Pojemnik do segregacji śmieci

• Krzesła, stoły, szafki, rolety, fototapetę

Natomiast ze środków własnych około 6 000 zł, odnowiono klasopracownię C-16, która będzie EKOPRACOWNIĄ.

9.10.2023